Opalovací olej SPF 12 - bezobal

Opalovací olej jsem navrhla zejména pro tmavší fototypy, které uvítají spíše nižší faktor a snadnější roztíratelnost. Opalovací olej má SPF 12.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Plánuji výrobu
Můžeme doručit do:
21.6.2023
Kód: 317
3,50 Kč
Opalovací olej SPF 12 - bezobal

  Opalovací olej jsem navrhla zejména pro tmavší fototypy, které uvítají spíše nižší faktor a snadnější roztíratelnost. Opalovací olej má SPF 12.

Použití: Před použitím protřepejte. Aplikovat dle doporučení pro Váš fototyp. Po koupání aplikovat vždy znovu. Dodržujte zásady správného opalování, které najdete v přiloženém prospektu.

Slunečnicový olej, který je použitý ve Vitellaria Opalovacím oleji je tzv. „high oleic“ , což znamená, že obsahuje velké množství nenasycených mastných kyselin. Proto je velmi stabilní a tedy vhodný na slunce.

Opět je použitý minerální filtr oxid zinečnatý, který chrání před UVB i UVA zářením tak, že na pokožce vytvoří nepropustný ochranný film. Minerální filtry jsou pro naši pokožku vhodnější než filtry chemické, protože nejsou zdraví škodlivé. Použitý oxid zinečnatý neobsahuje nanočástice. Účinky nanočástic nejsou zatím dostatečně prozkoumané a proto se jejich použití v kosmetice nedoporučuje.

Vůni jsem zvolila mou oblíbenou Ylang ylang. Někdy může trvat déle, než si tuto vůni oblíbíte, ale věřím, že nakonec si ji zamiluje téměř každý.

Jojobový olej je vhodný pro všechny typy pleti, a to i pro velmi citlivou. Je to olej s mimořádným množstvím nenasycených mastných kyselin. Dobře se roztírá, vstřebává a reguluje vlhkost pokožky.

Mokřadkový olej díky svému vysokému obsahu nenasycených mastných kyselin posiluje odolnost pleti a chrání před působením vnějších nepříznivých vlivů.

Vit. E je přírodní antioxidant, díky němuž se prodlužuje trvanlivost olejů.

100 ml

 

Zásady bezpečného opalování:

  1. Vyhýbejte se pobytu na slunci mezi 11 a 14 hodinou.
  2. Používejte opalovací prostředky – ideálně s minerálním filtrem.
  3. Aplikaci opalovacích prostředků je potřeba opakovat po cca 2 hodinách.
  4. Po koupání se znovu namažte opalovacím prostředkem.
  5. Chraňte zejména pokožku dětí. Miminka minimálně do 6 měsíců nedoporučuji vůbec vystavovat slunci.
  6. Dodržujte pitný režim.
  7. Je vhodné používat pokrývku hlavy a sluneční brýle.
  8. Délku pobytu na slunci a výběr ochranného faktoru přizpůsobte fototypu své kůže.

 

Rozdíl mezi minerálním a chemickým filtrem:

Chemický filtr proniká do kůže. Některé chemické filtry působí jako hormonální disruptor a neměly by být vůbec používány v přípravcích pro děti. Další chemikálie v opalovacích přípravcích se rozkládají na volné radikály a karcinogeny.


Minerální filtr vytvoří fyzickou bariéru mezi kůží a slunečním zářením, minerální částice tvoří ochranný film a UV paprsky odrážejí.

 INCI: Helianthus Annus Seed Oil (slunečnicový olej), Zinc Oxide (non nano) (oxid zinečnatý), Simmondsia Chinensis Seed Oil (jojobový olej), Butyrosperum Parkii Butter (bambucké máslo), Limnanthes Alba Seed Oil (mokřadkový olej), Cocoa Seed Butter (kakaové máslo), Cananga Odorata Flower Oil (Ylang-ylang EO), Tocopherol (Vitamin E), Benzyl Benzoate*, Benzyl Salicylate*, Eugenol*, Farnesol*, Geraniol*, Isoeugenol*, Linalool*

* přirozená součást éterických olejů  

 

 Pokud chcete opalovací olej koupit bez obalu, připravte si prosím ideálně lahvičku s pumpičkou, flitp top uzávěrem apod. 
Nevhodné obaly jsou kelímky, skleničky apod.
Obal musí být dokonale vymytý a já ho ještě před plněním vydezinfikuji. Pokud bude obal jakkoliv poškozený nebo nevyčistitelný, vyhrazuji si právo jej odmítnout naplnit. Nabídnu Vám lahvičku s pumpičkou z vlastních zásob za 20 Kč.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bezobalový prodej
Hmotnost: 0.001 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: